Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai aptarė artėjantį Rytų partnerystės susitikimą

Sukurta 2020.05.23 / Atnaujinta 2020.05.23 10:48

Gegužės 22 dienos vakare užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Vokietijos užsienio reikalų ministru Heiko Masu (Heiko Mass).

Pokalbyje aptartas artėjantis Rytų Partnerystės šalių susitikimas. L. Linkevičius pabrėžė, kad Rytų Partnerystės programa turi išlikti ambicinga, o Vokietijos palaikymas visada yra svarbus. „Tikiuosi, kad Vokietija ir toliau palaikys Rytų Partnerystės programą, kuri privalo išlikti strategine ES politikos kryptimi. Tai labai svarbu remiant Rytų partnerių europinę kryptį ir motyvaciją“, - sakė ministras.

Aptariant dėl JAV prezidento sprendimą išvesti savo šalį iš „Atviro dangaus“ sutarties (Open Skies Treaty), L. Linkevičius pabrėžė, kad sutartis yra partnerių pasitikėjimą didinanti priemonė, todėl ją ir NATO vienybę svarbu išsaugoti.

Ministras padėkojo už Prancūzijos bei Vokietijos bendrą planą, skirtą paskatinti Europos Sąjungos (ES) atsigavimą po koronaviruso krizės ir pabrėžė, kad svarbu užtikrinti, jog visos šalys galėtų pasinaudoti paramos mechanizmu.

L. Linkevičius taip pat pabrėžė, kad Lietuva vertina Vokietijos nuoseklų ir tvirtą solidarumą palaikant NATO priešakinių pajėgų bataliono dislokavimą Lietuvoje.

Ministrai aptarė savo šalyse taikomas kovos su COVID-19 priemones bei jų švelninimą. Praėjusią savaitę skrydžius į Lietuvą pirmoji atnaujino Vokietijos skrydžių bendrovė „Lufthansa“, o panaikinti ribojimai Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiams, keliaujantiems tarp Baltijos valstybių neliko nepastebėti ir Vokietijoje.

L. Linkevičius palinkėjo sėkmės Vokietijai, šiuo sudėtingu laikotarpiu perimsiančiai pirmininkavimą ES Tarybai.