Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Estijos ekspertai aptarė diasporos politikos strategiją

Sukurta 2020.09.03 / Atnaujinta 2020.09.04 14:07
  Lietuvos ir Estijos ekspertai aptarė diasporos politikos strategiją

  Rugsėjo 2 dieną vyko užsienio reikalų viceministro Nerio Germano ir Estijos vidaus reikalų ministerijos valstybės sekretoriaus Raivo Küüto bei abiejų šalių diasporos politikos planuotojų konsultacijos.

  Virtualiai sveikindamas diasporos ekspertus, viceministras N. Germanas pabrėžė, kad Lietuva yra atvira dalintis savo sukaupta diasporos politikos patirtimi bei siekia perimti kitų šalių gerąsias patirtis šioje srityje.

  Susitikime buvo aptartos diasporos politikos įgyvendinimo strategijos, pasidalinta jos įgyvendinimo bei valstybės institucijų ir socialinių partnerių įtraukimo į šią sritį praktikomis.

  Užsienio reikalų ministerijos koordinuojamą Lietuvos diasporos politikos strategiją,  programą „Globali Lietuva“ nuo 2012 metų įgyvendina 15 valstybės įstaigų ir institucijų. Programoje aktyviai dalyvauja Lietuvos savivaldybės, diasporos organizacijos, socialiniai partneriai.

  Konsultacijas inicijavo Estijos vidaus reikalų ministerija, šiuo metu rengianti diasporos politikos planą „Globali Estija“.

  2018 metais „Globalios Lietuvos“ programa išrinkta Europos politikos inovacijų apdovanojimų finalininke.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG-20210415-WA0006.jpg

  Balandžio 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis Edgaru Rinkevičiumi ir Eva-Maria Liimets vizito Kijeve (Ukrainoje) metu susitiko su Aukščiausiosios Rados pirmininku Dmytro Razumkovu, ministru pirmininku Denysu Shmyhalu, ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanishyna,  užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba ir gynybos ministru Andrii Taranu.

  Daugiašaliai santykiai »

  Atsižvelgdami į tebesitęsiantį Rusijos agresijos rytų Ukrainoje eskalavimą ir karinių pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų, mes, Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos ir Ukrainos Respublikos užsienio reikalų ministrai,

  atsižvelgdami į glaudžius mūsų valstybių tarpusavio draugystės, partnerystės ir bendradarbiavimo ryšius, 

  siekdami užtikrinti stabilumą ir saugumą euroatlantinėje erdvėje,

  suvokdami Rusijos Federacijos agresyvios politikos keliamas grėsmes visam Europos žemynui

  Daugiašaliai santykiai »
  004 Baltijos šalių URM Vilniaus oro uoste .JPG

  Balandžio 15 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai išvyko solidarumo vizito į Ukrainą. Vizito metu planuojami Baltijos šalių diplomatijos vadovų susitikimai su Ukrainos vadovybe, vicepremjere Europos ir euroatlantinei integracijai, užsienio reikalų ir gynybos ministrais.

  Daugiašaliai santykiai »

  Balandžio 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi ir Estijos užsienio reikalų ministre Eva-Maria Liimets lankysis Kijeve. Ministrai vyks vienu lėktuvu iš Vilniaus ketvirtadienį anksti ryte.

  Daugiašaliai santykiai »

  Kovo 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankysis Taline (Estijoje), kur dalyvaus trijų Baltijos šalių ir Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministrų susitikime.

  Daugiašaliai santykiai »

  Sausio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paskelbė 2020 metų „Globalios Lietuvos“ apdovanojimo „Už viso gyvenimo nuopelnus“ laureatą.

  Užsienio lietuviai »