Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorė susitiko su Armėnijos apaštalinės bažnyčios patriarchu

Sukurta 2019.12.05 / Atnaujinta 2019.12.05 14:45
  Lietuvos ambasadorė susitiko su Armėnijos apaštalinės bažnyčios patriarchu

  Gruodžio 4 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su  Armėnijos apaštalinės bažnyčios patriarchu ir visų armėnų katoliku Gareginu II-uoju.

  Ambasadorė pasidžiaugė Lietuvos ir Armėnijos istoriniais ryšiais, pažymėdama, kad armėnai dar Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais kovėsi vienoje pusėje su lietuviais, prisidėjo prie Lietuvos ekonominės ir kultūrinės raidos, šalys palaikė viena kitos nepriklausomybės siekius ir 90-aisiais. I. Stanytė-Toločkienė taip pat pabrėžė, kad savo kadencijos metu sieks efektyvaus dvišalio bendradarbiavimo ir patirties dalinimosi įvairiose abiem pusėms svarbiose srityse.

  Katolikas Gareginas II labai teigiamai įvertino Lietuvos ir Armėnijos bendradarbiavimą. Jo Šventenybė pažymėjo, kad Lietuva visada palaikė draugiškus santykius su Armėnija bei prisiminė suteiktą paramą Armėnijos žmonėms nepriklausomybės atkūrimo dienomis, taip pat kalbėjo apie Lietuvos armėnų bendruomenę ir jos dvasinę sielovadą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Susitikimas mokykloje su mokiniais.jpg

  Lietuvos ambasadorė Inga Stanytė-Toločkienė Armėnijos Širako provincijoje aplankė Artiko miesto 8-ąją pagrindinę mokyklą, prie kurios atstatymo po 1988 metais įvykusio žemės drebėjimo prisidėjo lietuviai. Didelė dalis miesto naujai pastatyta statybininkų iš Lietuvos, šiuo tikslu specialiai įsteigus „Lietarmėnstatybos” įmonę.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  Social Affairs.jpg

  Sausio 21 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitikime su Armėnijos darbo ir socialinių reikalų ministre Zaruhi Batoyan aptarė bendradarbiavimo planus darbo ir socialinės politikos formavimo ir įgyvendinimo klausimais.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  DPM 12-16.JPG

  Gruodžio 16 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos ministro pirmininko pavaduotoju Mheru Grigoryanu.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  1DX_0735.JPG

  Gruodžio 12 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos Ministro Pirmininko pavaduotoju Tigranu Avinyanu.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  111.jpg

  Gruodžio 9 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos aukštųjų technologijų ministru Hakobu Arshakyanu.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  78926602_3136336156382575_3069305091396730880_o.jpg

  Lapkričio 30 dieną Lietuvos ambasada Armėnijoje dalyvavo Tarptautinėje Kalėdų labdaros mugėje Jerevane. Mugės lankytojai galėjo paragauti ir įsigyti lietuviškų maisto produktų ir kitų prekių, gauti informacijos apie Lietuvą.

  Atstovybių naujienos »