Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadoje Tokijuje pagerbtas legendinis Japonijos diplomatas

Sukurta 2015.11.19 / Atnaujinta 2015.11.19 17:20
   Lietuvos ambasadoje Tokijuje pagerbtas legendinis Japonijos diplomatas
   Lietuvos ambasadoje Tokijuje pagerbtas legendinis Japonijos diplomatas
   Lietuvos ambasadoje Tokijuje pagerbtas legendinis Japonijos diplomatas

   „Išgelbėjęs vieną gyvybę, išgelbėja visą pasaulį“ – taip pavadintas lapkričio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Tokijuje vykęs renginys, skirtas Japonijos konsului Lietuvoje Čijunei Sugiharai (Chiune Sugihara), prieš 75 metus Kaune išdavusiam „vizas į gyvenimą“ nuo Holokausto bėgusiems žydams.

   „Laikas negali ištrinti iš mūsų atminties milijonų žmonių kančių, Holokausto tragedijos. Pasaulio Tautų Teisuoliu pripažinto Č. Sugiharos dėka mūsų ir ateities kartos gali suprasti, kad net esant žiaurioms aplinkybėms vienas žmogus gali padaryti neapsakomai daug“, – sakė Lietuvos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas.

   Ambasadorius taip pat priminė Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus žodžius, pasakytus Diplomato dienos proga: „Šiemet daug dėmesio skiriame Lietuvoje dirbusio Čijunės Sugiharos atminimui. Pagrindinis jo veiklos principas buvo – padėti žmogui. Tai turėtų būti svarbiausias diplomato profesijos simbolis, tad galime ir turime didžiuotis savo profesija“.

   Susirinkusius taip pat sveikino Č. Sugiharos anūkė, nevyriausybinės organizacijos „Visas for Life“ vicepirmininkė Madoka Sugihara.

   Autentišką Lietuvos žydų istoriją, tragiškus Holokaustą patyrusių žmonių išgyvenimus renginyje dalyvavusiems diplomatams, Japonijos politikams, nevyriausybinių organizacijų, akademinės bendruomenės atstovams, žurnalistams papasakojo renginio garbės viešnia Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

   „Čijunė Sugihara yra ne tik Lietuvos ir Japonijos, bet ir visos žmonijos didvyris“, – pažymėjo F. Kukliansky savo išsamiame pranešime apie tai, kaip Lietuvoje puoselėjamas Č. Sugiharos atminimas, kaip susiklostė jo dėka išsigelbėjusių žydų likimai.

   Ambasados svečiams taip pat buvo pademonstruotas filmas „Litvakai. Nuo Vilniaus iki Jeruzalės“, pristatytos šių metų gegužę Lietuvoje vykusios japonų kompozitoriaus Yuki Ando operos „Sempo Sugihara. Vilties Sakuros“ bei „Nippon Television Network“ sukurto filmo „Persona non grata“ ištraukos. Šį filmą šių metų spalį pirmiausia pamatė Kauno ir Vilniaus žiūrovai, jo premjera Japonijoje įvyks gruodžio mėnesį.

   Mintimis apie Č. Sugiharos palikimo puoselėjimą, tolesnį Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimą pasidalijo neseniai Lietuvoje viešėjęs japonų diplomato gimtinės – Jaotsu (Yaotsu) miesto – meras Shingo Akatsuka ir Tsurugos uostamiesčio, kurį pirmiausia pasiekė į Japoniją vykę žydų pabėgėliai, vicemeras Kazunori Nakayama.

   Renginio dalyviams taip pat buvo pristatyta leidinių apie Č. Sugiharą paroda.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   4.jpeg

   Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis lankėsi Lietuvos savaitės renginiuose Hiracukos mieste. Renginių metu buvo rodomas reportažas apie Sugiharos namus Kaune, vyko lietuviškų produktų pristatymas, surengta nuotraukų ekspozicija.

   Dvišaliai santykiai »
   1_1.png

   Spalio 7 dieną Lietuvos ambasada Tokijuje surengė antrąjį regioninį Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Pietryčių Azijos valstybėse dirbančių Lietuvos garbės konsulų susitikimą.

   Dvišaliai santykiai »
   Hiroshima3_1.jpg

   Rugpjūčio 6 dieną Hirošimoje (Japonija) vyko atominio bombardavimo 75-ųjų metinių atminimo renginys.

   95231_b4b73786f996393e37d404032e9db3ba.jpg

   Liepos 29 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis dalyvavo iškilmingoje ceremonijoje, sujungusioje Gifu ir Kauno miestus.  Ambasadorius padėkojo Gifu prefektūros gubernatoriui, Yaotsu merui ir Lietuvos garbės konsului Gifu už suteiktą paramą Sugiharos namams Kaune.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   download (1).jpg

   Liepos 9 dieną Lietuvos ambasada Japonijoje surengė internetinį seminarą „Čijunė Sugihara ir Lietuva“, kuris vyko japonų kalba.

   Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_2249.jpg

   Liepos 8 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis Lietuvos garbės konsului Fukujamoje Shigehiro Komaru įteikė Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos padėkos raštą.

   Atstovybių naujienos »