Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva savarankiškai laimėjo ES Dvynių projektą Moldovoje

Sukurta 2014.10.29 / Atnaujinta 2014.10.29 09:23
  Lietuva savarankiškai laimėjo ES Dvynių projektą Moldovoje

  Europos Sąjungos delegacija Kišiniove spalio 27 dieną pranešė, kad Lietuvos institucijos pasirinktos įgyvendinti dvejų metų trukmės ES Dvynių programos projektą „Parama Moldovos Respublikos valstybės tarnybos modernizavimui pagal Europos Sąjungos gerąją praktiką“.

  Lietuvos konkurentai atrankoje buvo Ispanijos, Nyderlandų, Bulgarijos; Austrijos ir Vokietijos; Prancūzijos ir Rumunijos institucijų konsorciumai.

  Lietuvos pasiūlymą rengė Europos socialinio fondo agentūra kartu su Vyriausybės kanceliarija, Valstybės tarnybos departamentu ir Finansų ministerijos mokymo centru. Projekto tikslas – padėti Moldovos institucijoms įgyvendinti Valstybės tarnybos reformą personalo valdymo ir rengimo klausimais. Projektui įgyvendinti skirta 1,3 milijono eurų.

  Šis projektas – trečias Dvynių projektas Moldovoje, kuriame dalyvauja Lietuva, ir pirmas, laimėtas be užsienio partnerių. 2010 metais Lietuvos institucijos laimėjo 2 Dvynių projektų atrankas; abi – kaip jaunesnioji Jungtinės Karalystės partnerė, maisto saugos standartų ir vartotojų apsaugos klausimais.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva, kaip donorė, šioje programoje paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 47 Dvynių projektų atrankas už 39 milijonus eurų. Šiais metais laimėtos septynios atrankos: po vieną Ukrainoje, Egipte, Serbijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Moldovoje ir dvi – Kroatijoje. Pagal pasiekimus Dvynių programoje Lietuva lenkia daugelį naujųjų ES šalių narių, o Lietuvos institucijų patikimumas, patirtis ir ekspertizė vis labiau vertinama naudą gaunančiose šalyse bei tarp partnerių.

  Lietuvos dalyvavimą ES Dvynių programoje koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija skatina šalies institucijas dar aktyviau įsitraukti į šios programos įgyvendinimą ir naudotis jos teikiamomis bendradarbiavimo bei apsikeitimo patirtimi galimybėmis.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »