Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius Niujorke akcentavo jaunimo vaidmenį siekiant ilgalaikės taikos

Sukurta 2018.09.28 / Atnaujinta 2018.09.28 09:00
  L. Linkevičius Niujorke akcentavo jaunimo vaidmenį siekiant ilgalaikės taikos

  Rugsėjo 27 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Jungtinėse Tautose surengtame tarpininkavimo draugų grupės aukšto lygio renginyje, skirtame aptarti jaunimo vaidmenį tarpininkavimo procese.

  „Šių dienų pasaulyje jaunimas yra geriausiai prisitaikęs prie besikeičiančios aplinkos bei geriausiai supranta globalizacijos keliamus iššūkius, todėl jaunimo vaidmuo tarpininkavimo procesuose yra nepamainomas“, – teigė užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

  Lietuva nuo 2012-ųjų metų yra tarpininkavimo draugų grupės narė. Šios grupės tikslas – skatinti tarpininkavimo kultūrą nacionaliniu, regioniniu ir tarptautiniais lygiais, siekti, kad tarpininkavimas kaip vienas svarbiausių konfliktų sprendimo elementų būtų įtrauktas į konfliktų prevencijos ir sprendimo strategijas.

  Niujorke L. Linkevičius taip pat susitiko su JT Generalinės Asamblėjos Prezidente Maria Fernanda Espinosa Garcés ir Azerbaidžano užsienio reikalų ministru Ekmaru Mammadyarovu.

  Generalinės Asamblėjos Prezidentei Lietuvos užsienio reikalų ministras priminė karinius konfliktus rytų Ukrainoje ir Padniestrėje, sienų perbraižymą Gruzijoje, ir akcentavo, kad svarbu išlaikyti šiuos klausimus Jungtinių Tautų darbotvarkėje. Aptarti ir kiti Lietuvos prioritetai JT darbotvarkėje - žmogaus teisių apsauga konfliktuose, moterų įgalinimas ir lyčių lygybė, įskaitant vienodą užmokestį už vienodą darbą, žurnalistų apsauga ir žiniasklaidos laisvė bei teisės viršenybė daugiašaliuose santykiuose.

  Su Azerbaidžano užsienio reikalų ministru kalbėta apie dvišalių santykių stiprinimo galimybes, aptarta Azerbaidžano kandidatūra organizuoti EXPO tarptautinę parodą 2025 metais.  

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_4444.jpg

  Birželio 25 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Audra Plepytė išrinkta penktojo Konvencijos dėl asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo šalių narių susitikimo pirmininke. A. Plepytė – pirmoji Rytų Europos grupės atstovė, pirmininkavusi šios konvencijos šalių narių susitikimui nuo jos įsigaliojimo 2010 metais.

  Atstovybių naujienos »

  Gegužės 7 dieną Jungtinėse Tautose Niujorke vykusiame Ekonominių ir socialinių reikalų tarybos  (ECOSOC) posėdyje, Lietuva pirmą kartą buvo išrinkta į Jungtinių Tautų lyčių lygybės ir moterų įgalinimo padalinį (UN Women)  2020-2022 metų laikotarpiui. Lietuvos išrinkimas į šį svarbų lyčių lygybės užtikrinimo padalinį Jungtinėse Tautose suteiks galimybę dar aktyviau tęsti Lietuvos įsitraukimą lyčių lygybės ir moterų įgalinimo temomis, kurios yra vienos iš prioritetinių  visose tarptautinėse organizacijose, įskaitant ir Jungtines Tautas.

  Daugiašaliai santykiai »
  11.jpg

  Balandžio 30 – gegužės 1 dienomis Ženevoje Jungtinių Tautų (JT) Rasinės diskriminacijos panaikinimo komitetas 98-oje sesijoje svarstė Lietuvos devintąjį ir dešimtąjį periodinius pranešimus pagal Tarptautinę konvenciją dėl visų formų rasinės diskriminacijos panaikinimo.

  Daugiašaliai santykiai »

  Kovo 27 dieną Vyriausybės pasitarime pritarta prof. Dalios Leinartės kandidatūrai į Jungtinių Tautų (JT) Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą (CEDAW) 2020 metų rinkimuose 2021-2024 metų kadencijai.

  Naujienos »
  XI-B-1-Lithuania-Accession.JPG

  Vasario 4 dieną Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Audra Plepytė deponavo Lietuvos prisijungimo prie Kelių eismo konvencijos instrumentą. Lietuva tapo 98-ąja valstybe, prisijungusia prie šios svarbios Konvencijos. Šis prisijungimas reiškia, kad turintieji Lietuvoje išduotą vairuotojo pažymėjimą įgis galimybę vairuoti šalyse, kurios yra ratifikavusios tik Ženevos Kelių eismo konvenciją ar prie jos prisijungusios.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  ministrai_2.jpg

  Sausio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Lietuvai akredituotų užsienio valstybių diplomatinių atstovybių vadovais. Tradiciniame kasmetiniame susitikime aptarti reikšmingiausi Lietuvos užsienio politikos laimėjimai ir iššūkiai, nacionalinio ir tarptautinio saugumo padėtis bei svarbiausios pasaulio aktualijos.   

  Užsienio reikalų ministro veikla » Naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata