Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius JT Žmogaus teisių taryboje: Baltarusijoje tęsiasi sunkūs žmogaus teisių pažeidimai

Sukurta 2020.09.18 / Atnaujinta 2020.09.18 13:11
  L. Linkevičius JT Žmogaus teisių taryboje: Baltarusijoje tęsiasi sunkūs žmogaus teisių pažeidimai

  Rugsėjo 18 dieną ministras Linas Linkevičius nuotoliniu būdu pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos 45-osios sesijos skubiuose debatuose dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje.

  Ministras ragino tarptautinę bendruomenę bendrais ir ryžtingais veiksmais reaguoti į besitęsiančius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje.

  L. Linkevičius taip pat pakvietė tarptautinę bendruomenę ištirti žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje ir paragino Baltarusijos vadovybę pilnai bendradarbiauti su visais JT mechanizmais žmogaus teisių klausimais, įskaitant JT specialiuosius pranešėjus.

  „Lietuva dar kartą ragina Baltarusiją surengti demokratiškus rinkimus, užtikrinti žmogaus teises ir nedelsiant nutraukti bet kokius antpuolius prieš taikius protestuotojus ir žurnalistus“, – pabrėžė L. Linkevičius.

  Klausimas dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje Europos Sąjungos iniciatyva papildomai įtrauktas į Žmogus teisių tarybos 45-osios sesijos darbotvarkę, kurioje be skubių debatų taip pat bus priimta ir rezoliucija dėl besitęsiančių žmogaus teisių pažeidimų šalyje.

  Žmogaus teisių taryba yra JT žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta JT Generalinės Asamblėjos 2006 metais. Pagrindinė jos funkcija – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisių ir laisvių apsaugai, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti dėl jų rekomendacijas. Lietuva Taryboje iki šiol turi stebėtojos statusą, tačiau yra iškėlusi savo kandidatūrą tapti Žmogaus teisių tarybos nare 2022-2024 metų laikotarpiui.

  Ministro pasisakymo vaizdo įrašas pridedamas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Spalio 30 dieną Užsienio reikalų ministerija įteikė protesto notą Baltarusijos ambasadai Vilniuje dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Baltarusijos Respublikos Vyriausybės susitarimo dėl valstybės sienos perėjimo punktų pažeidimo.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  IMG_6519.jpg

  Spalio 27 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius nuotoliniu būdu dalyvavo Bukarešte (Rumunijoje) organizuotoje konferencijoje, skirtoje situacijai bei ateities perspektyvoms Baltarusijoje aptarti.

  Daugiašaliai santykiai »

  Spalio 27 dieną išsiųsta protesto nota Baltarusijos užsienio reikalų ministerijai dėl neatsakingo ir skuboto Astravo atominės elektrinės paleidimo, keliančio grėsmę Lietuvos, Baltarusijos ir Europos Sąjungos piliečių saugumui.

  Kalbos, pareiškimai »
  DSC_2358.jpg

  Spalio 22 dieną, pažymėdama Jungtinių Tautų (JT) įkūrimo 75-metį, Užsienio reikalų ministerija surengė virtualią konferenciją „Ateitis, kurios norime ir Jungtinės Tautos, kurių mums reikia. Lietuvos indėlis į daugiašališkumą“, skirtą paskatinti Lietuvos visuomenę, ypač jaunimą, domėtis šios organizacijos veikla ir pastangomis užtikrinti taiką ir saugumą pasaulyje, mažinti socialinę atskirtį, gerinti žmogaus teisių padėtį.

  Daugiašaliai santykiai »
  4287b336abc1da07889168fda20b5b27f3a4545201ede458aa323a0651976c18.jpg

  Spalio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis dalyvavo Europos Humanitarinio Universiteto (EHU) mokslo metų pradžios ceremonijoje. Renginyje taip pat dalyvavo Baltarusijos opozicijos lyderė Svetlana Tsichanouskaja. 

  Ministerijos naujienos »

  Spalio 2 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Vokietijos užsienio reikalų ministru Heiko Maasu. Pokalbio metu aptarta situacija Baltarusijoje bei konfliktas Kalnų Karabache.

  Dvišaliai santykiai »