Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: esame pasirengę remti Gruziją ruošiantis ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui

Sukurta 2017.02.08 / Atnaujinta 2017.02.08 12:13
   L. Linkevičius: esame pasirengę remti Gruziją ruošiantis ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui
   L. Linkevičius: esame pasirengę remti Gruziją ruošiantis ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui
   L. Linkevičius: esame pasirengę remti Gruziją ruošiantis ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 8 dieną susitiko su Gruzijos valstybės ministru europinei ir euroatlantinei integracijai Viktoru Dolidze. Ministrai aptarė pasiruošimą artėjančiam ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, Gruzijos europinės ir euroatlantinės integracijos darbotvarkę.

   Lietuvos diplomatijos vadovas akcentavo, kad ruošiantis lapkričio 24 d. Briuselyje vyksiančiam ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, reikės rasti teisingą balansą tarp praktinių Rytų partnerystės įgyvendinimo rezultatų ir platesnės strateginės vizijos. Lietuva pasirengusi glaudžiai koordinuotis ir remti Gruzijos siekius artėjančiame susitikime.

   L. Linkevičius pabrėžė, kad ne mažiau svarbu yra nelėtinti ES ir Gruzijos Asociacijos susitarimo įgyvendinimo tempo.

   „Sunkiu ir atkakliu darbu Gruzija užsitarnavo Rytų partnerystės lyderės vardą, tačiau, kaip rodo patirtis, tokį titulą šalims lengviau gauti, nei  jį išsaugoti. Tikiu, kad Gruzija ir toliau demonstruos kantrybę, susitelkimą ir atkaklumą bei išvystys gerą pagreitį įgyvendinant Asociacijos susitarime numatytas reformas“, – teigė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

   Ambicingas Asociacijos susitarimas, visa apimtimi įsigaliojęs 2016 m. liepos 1 d., padės Gruzijai modernizuoti įvairias valstybės valdymo sritis bei toliau nuosekliai gilinti europinę integraciją. Baigiama derinti 2017–2020 m. Asociacijos darbotvarkė nustatys svarbiausius artimiausios trukmės tikslus.

   Kalbėdamas apie Gruzijos integraciją į NATO, Lietuvos ministras pažymėjo, kad Lietuva palaiko Gruzijos siekius ir paragino naudotis turimomis priemonėmis gilinti Gruzijos ir NATO bendradarbiavimą.

   Daugiau nuotraukų rasite čia.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Lietuvos ambasada Gruzijoje vasario 16-ąją Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga Tbilisio konservatorijoje organizuoja koncertą, kuriame išskirtinį bendrą pasirodymą surengs Sauliaus Petreikio grupė „World Music Sounds“, Gruzijos operos kamerinis orkestras ir Tbilisio valstybinės konservatorijos choras.

   Atstovybių naujienos »
   L. Linkevicius.jpg

   Gruodžio 8 dieną Vienoje vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime buvo suderintas bendras pareiškimas dėl Gruzijos konflikto ir tebesitęsiančios Gruzijos Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetijos) regionų okupacijos.

   49774_003.jpg

   Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė birželio 29 dieną pasirašė susitarimą, kuriuo Lietuva iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų skyrė 20 tūkst. eurų Europos Tarybos veiksmų planui Ukrainai 2015–2017 m. įgyvendinti ir 15 tūkst. eurų Europos Tarybos veiksmų planui Gruzijai 2016–2019 m.  įgyvendinti.

   Atstovybių naujienos »
   su Gruzijos Parlamento pirmininku.jpg

   Birželio 13 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Gruzijos Parlamento pirmininku Irakliu Kobakhidze bei lankėsi Europos Sąjungos ir NATO informacijos centre, kur susitiko su studentais iš Gruzijos universitetų.

   Dvišaliai santykiai »
   20170612_165047.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius tęsia oficialų vizitą Gruzijoje, kur susitiko su Gruzijos Prezidentu Georgijumi Margvelašviliu bei Ministru Pirmininku Georgijumi Kvirikašviliu.

   Dvišaliai santykiai »
   19125569_10156185262671102_880955511_o.jpg

   Birželio 12 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Gruzijos užsienio reikalų ministru Mikheilu Janelidze. Ministrai pirmininkavo ketvirtajam Lietuvos ir Gruzijos europinės ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdžiui.  

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata