Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: esame pasirengę remti Gruziją ruošiantis ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui

Sukurta 2017.02.08 / Atnaujinta 2017.02.08 12:13
   L. Linkevičius: esame pasirengę remti Gruziją ruošiantis ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui
   L. Linkevičius: esame pasirengę remti Gruziją ruošiantis ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui
   L. Linkevičius: esame pasirengę remti Gruziją ruošiantis ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 8 dieną susitiko su Gruzijos valstybės ministru europinei ir euroatlantinei integracijai Viktoru Dolidze. Ministrai aptarė pasiruošimą artėjančiam ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, Gruzijos europinės ir euroatlantinės integracijos darbotvarkę.

   Lietuvos diplomatijos vadovas akcentavo, kad ruošiantis lapkričio 24 d. Briuselyje vyksiančiam ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, reikės rasti teisingą balansą tarp praktinių Rytų partnerystės įgyvendinimo rezultatų ir platesnės strateginės vizijos. Lietuva pasirengusi glaudžiai koordinuotis ir remti Gruzijos siekius artėjančiame susitikime.

   L. Linkevičius pabrėžė, kad ne mažiau svarbu yra nelėtinti ES ir Gruzijos Asociacijos susitarimo įgyvendinimo tempo.

   „Sunkiu ir atkakliu darbu Gruzija užsitarnavo Rytų partnerystės lyderės vardą, tačiau, kaip rodo patirtis, tokį titulą šalims lengviau gauti, nei  jį išsaugoti. Tikiu, kad Gruzija ir toliau demonstruos kantrybę, susitelkimą ir atkaklumą bei išvystys gerą pagreitį įgyvendinant Asociacijos susitarime numatytas reformas“, – teigė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

   Ambicingas Asociacijos susitarimas, visa apimtimi įsigaliojęs 2016 m. liepos 1 d., padės Gruzijai modernizuoti įvairias valstybės valdymo sritis bei toliau nuosekliai gilinti europinę integraciją. Baigiama derinti 2017–2020 m. Asociacijos darbotvarkė nustatys svarbiausius artimiausios trukmės tikslus.

   Kalbėdamas apie Gruzijos integraciją į NATO, Lietuvos ministras pažymėjo, kad Lietuva palaiko Gruzijos siekius ir paragino naudotis turimomis priemonėmis gilinti Gruzijos ir NATO bendradarbiavimą.

   Daugiau nuotraukų rasite čia.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Su Radviliskio meru.JPG

   Lietuvos ambasadorius Sakartvele Giedrius Puodžiūnas šį savaitgalį vykusios Chašurio miesto šventės metu už išskirtinę Lietuvos ambasados partnerystę, bendrų projektų inicijavimą ir įgyvendinimą paskelbtas miesto garbės piliečiu.

   Dvišaliai santykiai »
   1.jpg

   Rugsėjo 17 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius su Lietuvoje viešinčia Sakartvelo (Gruzijos) parlamento delegacija aptarė Sakartvelo pažangą siekiant integracijos į Europos Sąjungą ir NATO, atkreipė dėmesį į parlamento vaidmenį įgyvendinant būtinas reformas.

   Dvišaliai santykiai »
   ministras Tbilisyje.JPG

   Rugsėjo 11 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo tarptautinėje Tbilisio konferencijoje, kur su Floridos tarptautinio universiteto atstovu Davidu Krameriu bei kitais į renginį atvykusiais politikais ir ekspertais diskutavo apie Europos saugumą.

   Dvišaliai santykiai »

   Rugsėjo 10-12 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Sakartvele (Gruzijoje), kur dalyvaus tarptautinėje Tbilisio konferencijoje ir susitiks su aukščiausiais šalies pareigūnais.

   Dvišaliai santykiai »
   linija.jpg

   Rugpjūčio 6-7 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Lenkijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais Jaceku Czaputowicziumi ir Edgaru Rinkevičiumi bei Ukrainos vicepremjeru Pavlo Rozenko lankosi Sakartvele (Gruzijoje), kur mini dešimtąsias Rusijos agresijos prieš Sakartvelą metines. 

   Ministerijos naujienos »

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Czaputowicziumi, Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi ir Ukrainos vicepremjeru Pavlo Rozenko rugpūčio 6-7 dienomis lankysis Sakartvele (Gruzijoje), kur bus minimos 10-tosios Rusijos agresijos prieš Sakartvelą metinės. Vizito tikslas – išreikšti tvirtą ir nuoseklią paramą Sakartvelo suverenitetui ir teritoriniam vientisumui.

   Ministerijos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata