Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: didžiuojamės galinga lietuvių bendruomene Čikagoje

Sukurta 2017.03.27 / Atnaujinta 2017.03.27 13:44
   L. Linkevičius: didžiuojamės galinga lietuvių bendruomene Čikagoje
   L. Linkevičius: didžiuojamės galinga lietuvių bendruomene Čikagoje
   L. Linkevičius: didžiuojamės galinga lietuvių bendruomene Čikagoje
   L. Linkevičius: didžiuojamės galinga lietuvių bendruomene Čikagoje
   L. Linkevičius: didžiuojamės galinga lietuvių bendruomene Čikagoje

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kovo 23–26 dienomis su darbo vizitu lankėsi Čikagoje, kur susitiko su miesto politine ir verslo bendruomenėmis, lietuvių diasporos atstovais.

   Kovo 25 d. ministras lankėsi Čikagos jaunimo centre, kur susitiko su ten įsikūrusios lituanistinės mokyklos mokiniais, mokytojais, mokinių tėvais. L. Linkevičius mokiniams papasakojo apie Lietuvos nueitą kelią nuo nepriklausomybės atkūrimo iki šių dienų, akcentuodamas svarbiausius valstybės pasiekimus – įstojimą į NATO bei Europos Sąjungą, kalbėjo apie Lietuvos ir JAV partnerystės svarbą bei didelės Amerikos lietuvių bendruomenės vaidmenį palaikant šiuos santykius, užtikrinant, jog Lietuvos interesai būtų nuolat primenami Jungtinių Valstijų politikos veikėjams.

   Po susitikimo su mokyklos bendruomene užsienio reikalų ministras apžiūrėjo Jaunimo centre įsikūrusio Lituanistikos tyrimo ir studijų centro sukauptus gausius archyvus, tarp jų ir Lietuvos diplomatijos istoriją liudijančius konsulato Čikagoje bei jame dirbusių konsulų dokumentus. L. Linkevičius informavo centro vadovybę, jog kuriamas Lietuvos diplomatijos muziejus ir kvietė palaikyti ryšius, bendradarbiauti.

   Vėliau generaliniame konsulate Čikagoje surengtas susitikimas ir pokalbis su miesto lietuvių jaunimu, jame diskutuota apie pasaulio aktualijas, transatlantinių santykių svarbą. Ministras klausė jaunimo nuomonės apie JAV politines, socialines ir ekonomines aktualijas, kvietė juos būti aktyviais, pabrėžė, jog naujos, drąsios idėjos, kaip prisidėti prie Lietuvos valstybės ir jos gerovės kūrimo, yra visuomet laukiamos.

   L. Linkevičius pasveikino į lietuviško filmo „Meistras ir Tatjana“ Europos Sąjungos filmų festivalyje Čikagoje premjerą susirinkusius kino mylėtojus bei po filmo peržiūros atidarė jo herojaus fotografo Vito Luckaus nuotraukų parodą, pristatytą generaliniame konsulate Čikagoje. Didelio dėmesio sulaukusiuose Lietuvos kultūrą bei meną pristatančiuose renginiuose taip pat dalyvavo filmo režisierė Giedrė Žickytė ir V. Luckaus žmona Tatjana Luckienė-Aldag.

   Kovo 26 d. ministro delegacija apsilankė Pasaulio lietuvių centre, kur dalyvavo Šv. Mišiose Palaimintojo Jurgio Matulaičio misijoje bei Vydūno jaunimo fondo 65-mečio iškilmėse. Sveikindamas šventės svečius ministras kvietė ir toliau puoselėti lietuviškas vertybes, ugdyti jaunosios kartos pilietiškumą. Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas perdavė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą fondui jubiliejaus proga.

   Vizito metu taip pat surengti Lietuvos užsienio reikalų ministro susitikimai su Čikagos užsienio reikalų taryba (Chicago Council on Global Affairs) bei pirmojo istorijoje Rotary klubo „Rotary/One“ nariais. Juose ministras kalbėjo apie dabartinės geopolitinės situacijos regione aktualijas, NATO, Europos Sąjungos svarbiausius darbotvarkių klausimus. Ministras davė interviu ir didžiausio JAV visuomeninio radijo „WBEZ Chicago“ laidos „Worldview“ tiesioginėje transliacijoje.

   Daugiau nuotraukų rasite URM „Flickr“.

   Vaizdo įrašus iš apsilankymo Čikagos lituanistinėje mokykloje ir Vydūno jaunimo fondo 65-mečio iškilmėse rasite URM Facebook“ paskyroje čia ir čia.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   tomas_razmus-7.JPG

   Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejaus proga Adelaidės lietuvių bendruomenė parengė Lietuvai išskirtinę dovaną.

   Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai » Istorinė, kultūros diplomatija »
   tomas_razmus-7923.jpg

   Gruodžio 28 dieną, šeštąjį kartą vykusioje „Globalios Lietuvos“ apdovanojimų ceremonijoje Užsienio reikalų ministerijos globojamas apdovanojimas „Už viso gyvenimo nuopelnus“ atiteko JAV Ilinojaus valstijoje įsteigtam „Lietuvių fondui“.

   Užsienio lietuviai »
   tomas razmus-8496.JPG

   Šiandien prasidėjo dvi dienas truksiantis Globalios Lietuvos forumas 2017  „Valstybės ir diasporos partnerystė“. Renginys sukvietė apie 150 užsienio lietuvių organizacijų atstovų, diasporos profesionalų, Lietuvos ir užsienio įstaigų bei institucijų atstovų bei į Lietuvą grįžusių asmenų iš 27 užsienio valstybių ir Lietuvos.

   Užsienio lietuviai »

   Naujienlaiškio prenumerata