Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Graikijos politikui G. A. Papandreou įteikta „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“

Sukurta 2020.07.28 / Atnaujinta 2020.07.28 14:09
  Graikijos politikui G. A. Papandreou įteikta „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“

  Liepos 27 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas žinomam Graikijos politikui George Andrea Papandreou įteikė Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“. Ministras Linas Linkevičius šį apdovanojimą skyrė už paramą Lietuvai kelyje į Europos Sąjungą (ES) bei Graikijos ir Lietuvos ryšių stiprinimą.

  Eidamas Graikijos ministro pirmininko, užsienio reikalų ministro ir pakaitinio užsienio (Europos) reikalų ministro pareigas, G. A. Papandreou ženkliai prisidėjo prie dvišalių Graikijos ir Lietuvos politinių santykių plėtros. Jo indėlis ypač svarbus Lietuvos stojimo į ES ir NATO laikotarpiu, kuomet Atėnuose buvo pasirašyta Lietuvos stojimo į ES sutartis.  

  G. A. Papandreou buvo pirmas aukštas Graikijos pareigūnas, su vizitu aplankęs Lietuvą 1997 metais. 2002 metais jis Lietuvą aplankė kaip Graikijos užsienio reikalų ministras – į diplomatijos istoriją šis vizitas įėjo kaip pirmas Graikijos užsienio reikalų ministro apsilankymas Lietuvoje.

  G. A. Papandeou yra Abiejų Tautų Respublikos bajoro, vieno iš 1863-1864 metų sukilimo vadų Zygmanto Mineikos (1840-1925) palikuonis, pripažįstantis ir gerbiantis savo kilmę.

  „Iš kartos į kartą perduodamas sukilėlių šūkis „Už mūsų ir jūsų laisvę“ peržengia geografines valstybių ribas ir laikmečius. George A. Papandreou parama Lietuvos grįžimui į Europos šalių šeimą tam tikra prasme pratęsė jo prosenelio pradėtą kovą“, – įteikdamas garbingą apdovanojimą teigė ambasadorius R. Kačinskas.

  Apdovanojimo ceremonija surengta netoli Atėnų, Lagonisi vietovėje vykusio tarptautinio simpoziumo metu, dalyvaujant Graikijos ir kitų valstybių politikams, diplomatams ir nevyriausybinių organizacijų atstovams.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_5154.jpg

  Birželio 15 dieną vyko ministro Gabrieliaus Landsbergio ir Lietuvoje viešinčio Graikijos užsienio reikalų ministro Nikos Dendias susitikimas.

  Dvišaliai santykiai »

  Birželio 15 dieną į Lietuvą su darbo vizitu atvyksta Graikijos užsienio reikalų ministras Nikos Dendias. Graikijos ministras mūsų šalyje viešės užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu.

  Dvišaliai santykiai »
  39886672.JPG

  Birželio 11 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas Lietuvos užsienio reikalų ministro vardu iškilmingai įteikė ,,Lietuvos diplomatijos žvaigždę“ Austrijos nuolatinei atstovei Ženevoje ambasadorei Elisabeth Tichy-Fisslberger.

  Atstovybių naujienos »

  Artėjant Sausio 13-ajai populiarus Graikijos naujienų portalas „Huffington Post“ išspausdino išsamų interviu su Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo akto signataru Nikolajumi Medvedevu.

  Atstovybių naujienos »

  Gruodžio 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Graikijos kolega Niku Dendiasu. G. Landsbergis pasidžiaugė gerais Lietuvos ir Graikijos santykiais, abi pusės įsipareigojo toliau stiprinti dvišalį bendradarbiavimą.

  Dvišaliai santykiai »
  1.jpg

  Gruodžio 4 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Atėnuose susitiko su Graikijos ministro pirmininko vyriausiuoju patarėju energetikai, klimato kaitai, aplinkosaugai ir žiedinei ekonomikai George‘u Kremliu. Susitikime aptartas pasirengimas gruodžio 8-11 dienomis Vilniuje vyksiančiam Espo konvencijos šalių susitikimui bei kiti klausimai.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »