Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Garbės konsului Sh. Komaru įteiktas prezidento G. Nausėdos padėkos raštas

Sukurta 2020.07.08 / Atnaujinta 2020.07.08 16:42
   Garbės konsului Sh. Komaru įteiktas prezidento G. Nausėdos padėkos raštas
   Garbės konsului Sh. Komaru įteiktas prezidento G. Nausėdos padėkos raštas
   Garbės konsului Sh. Komaru įteiktas prezidento G. Nausėdos padėkos raštas
   Garbės konsului Sh. Komaru įteiktas prezidento G. Nausėdos padėkos raštas

   Liepos 8 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis Lietuvos garbės konsului Fukujamoje Shigehiro Komaru įteikė Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos padėkos raštą.

   Prezidento padėka garbės konsului reiškiama už jo svarų indėlį stiprinant Lietuvos ir Japonijos dvišalius santykius, ekonominius ryšius, universitetų bendradarbiavimą, jaunimo mainus ir abiejų šalių žmonių kontaktus.

   Vasario mėnesį Sh. Komaru surengė pirmąjį istorinį tiesioginį užsakomąjį skrydį iš Tokijo į Vilnių. Šiuo Japonijos ir Lietuvos draugystės skrydžiu, skirtu Čiunės Sugiharos atminimui, į Lietuvą iš Japonijos atvyko beveik 200 svečių, Lietuvos draugų ir aukšto rango pareigūnų, tarp jų Japonijos premjero specialusis patarėjas Isao Iijima ir kiti garbingi svečiai. Lietuvoje Japonijos atstovai susitiko su prezidentu G. Nausėda, Seimo pirmininku V. Pranckiečiu, dalyvavo Č. Sugiharai skirtos parodos Seimo rūmuose atidaryme.

   Iškilmingame susibūrime Lietuvos ambasadoje prezidento padėkos įteikimo proga dalyvavo Japonijos premjero specialusis patarėjas Isao Iijima, Japonijos verslo sluoksnių atstovai, Lietuvos draugai Japonijoje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Hiroshima3_1.jpg

   Rugpjūčio 6 dieną Hirošimoje (Japonija) vyko atominio bombardavimo 75-ųjų metinių atminimo renginys.

   95231_b4b73786f996393e37d404032e9db3ba.jpg

   Liepos 29 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis dalyvavo iškilmingoje ceremonijoje, sujungusioje Gifu ir Kauno miestus.  Ambasadorius padėkojo Gifu prefektūros gubernatoriui, Yaotsu merui ir Lietuvos garbės konsului Gifu už suteiktą paramą Sugiharos namams Kaune.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   download (1).jpg

   Liepos 9 dieną Lietuvos ambasada Japonijoje surengė internetinį seminarą „Čijunė Sugihara ir Lietuva“, kuris vyko japonų kalba.

   Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
   download.jpg

   Lietuvos ambasada Japonijoje surengė Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) ambasadorių darbinius pietus su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko (JBIC) gubernatoriumi Tadashi Maeda.

   Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

   Birželio 10-11 dienomis Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis dalyvavo Azijos ir Europos fondo (ASEF) valdytojų tarybos nuotoliniame posėdyje. Fondo tikslas - siekti geresnio tarpusavio supratimo ir bendradarbiavimo tarp Azijos ir Europos, skatinant intelektualinius, kultūrinius mainus ir žmonių kontaktus.

   Atstovybių naujienos »

   Baigus visas reikalingas diplomatines procedūras, Lietuva oficialiai įsitraukia į naujai Japonijos mokslininkų sukurto vaisto „Avigan“ klinikinius tyrimus. Tikimasi, kad šis naujasis vaistas padės įveikti COVID-19 ir sustabdyti jo plitimą.

   Dvišaliai santykiai »