Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis dalyvaus „Liublino trikampio“ ministrų vaizdo konferencijoje

Sukurta 2021.01.28 / Atnaujinta 2021.01.28 10:02

Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvaus „Liublino trikampio“ formato vaizdo konferencijoje.

Ministrai aptars COVID-19 pandemijos valdymą, padėtį regione, Rytų partnerystės iniciatyvą, tolesnio bendradarbiavimo šiame trišaliame formate planus ir kitus aktualius klausimus. Ministrai taip pat numato atskirai aptarti padėtį Baltarusijoje. Šioje susitikimo dalyje nuotoliniu būdu dalyvaus Sviatlana Cichanouskaja.

Antrąjį „Liublino trikampio“ ministrų susitikimą buvo planuota surengti Kijeve, bet dėl karantino suvaržymų jis vyks nuotoliniu būdu. „Liublino trikampis“ įkurtas 2020 metų liepos 28 dieną, Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrams Liubline (Lenkijoje) pasirašius „Liublino trikampio“ deklaraciją.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
IMG-20210224-WA0019.jpg

Vasario 24 dieną, tęsdamas vizitą Ukrainoje, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir kitais aukštais šalies pareigūnais.

Dvišaliai santykiai »
DSC_0340.JPG

Vasario 23 dieną ministras Gabrielius Landsbergis Kijeve susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba, Ukrainos ortodoksų Bažnyčios vadovu metropolitu Epifanijumi ir neteisėtai Rusijoje įkalintų Ukrainos piliečių artimaisiais.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
.

Vasario 8 dieną,  pirmojo vizito Lenkijoje metu ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Lenkijos Seimo maršalka Elžbieta Witek ir užsienio reikalų ministru Zbigniewu Rau.

Dvišaliai santykiai »
Susitikimas su UA.jpg

Vasario 4 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo nuotoliniame susitikime su Ukrainos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasyliu Bodnaru. Pokalbyje aptartos Lietuvos ir Ukrainos dvišalės darbotvarkės aktualijos, Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos santykiai, bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose klausimai.    

Dvišaliai santykiai »
DSC_0408.jpg

Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvavo antrajame „Liublino trikampio“ formato susitikime, kuris dėl pandemijos vyko nuotoliniu būdu.

Daugiašaliai santykiai »
P1400349.JPG

Gruodžio 16 dieną Lietuvos konsulato Seinuose (Lenkija) vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas Balstogėje susitiko su Palenkės vaivada Bohdanu Paszkowskiu. Susitikimo dalyviai pasidžiaugė gerais Lietuvos ir Lenkijos santykiais, aptarė Palenkės vaivadijos ir Lietuvos pasienio regiono savivaldybių tolesnio bendradarbiavimo bei Suvalkų lietuvių švietimo ir kultūros centro plėtros perspektyvos klausimus.

Atstovybių naujienos »