Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

ES užsienio reikalų ministrai aptarė aktualius užsienio politikos klausimus

Sukurta 2017.09.08 / Atnaujinta 2017.09.08 15:14
   ES užsienio reikalų ministrai aptarė aktualius užsienio politikos klausimus
   ES užsienio reikalų ministrai aptarė aktualius užsienio politikos klausimus

   Rugsėjo 7-8 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo ES Tarybai pirmininkaujančios šalies sostinėje Taline vykusiame neformaliame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų (Gymnich) susitikime.

   Rugsėjo 7 dieną susitikę ES užsienio reikalų ministrai pasmerkė Korėjos Liaudies Demokratinėje Respublikoje vykdomus branduolinius bandymus, situacijos eskalavimą ir diskutavo dėl tolimesnių ES veiksmų, svarstant tiek papildomų sankcijų, tiek diplomatinių priemonių galimybes.

   Ministras L. Linkevičius pasisakė už sankcijų Šiaurės Korėjai stiprinimą ir efektyvų jų įgyvendinimą, kartu vykdant kritinį dialogą turint tikslą siekti diplomatinio, o ne karinio krizės sprendimo. Diskusijose taip pat pabrėžta, kad svarbu būti vieningiems ir bendradarbiauti su regiono bei tarptautiniais partneriais, ypatingai atsižvelgiant į Japonijos ir Pietų Korėjos interesus.

   Aptardami Artimųjų Rytų taikos procesą, ministrai sutarė, kad ES pozicija dėl dviejų šalių principo nekinta, bet reikia imtis aktyvesnio ES vaidmens ieškant kelių išspręsti užstrigusį procesą. Ministras L. Linkevičius, prisimindamas šią savaitę vykusį savo vizitą į Izraelį, perspėjo, jog Izraeliui sunku didesnį dėmesį skirti taikos procesui dėl saugumo situacijos sudėtingumo, o didžiausią grėsmę šiuo metu Izraelis jaučia iš Irano. Lietuvos ministras pabrėžė, kad būtina kuo greičiau sutarti dėl ES ir Izraelio asociacijos tarybos surengimo datos.

   ES diplomatijos vadovai kartu su gynybos ministrais taip pat diskutavo dėl tolimesnio ES saugumo ir gynybos stiprinimo kuriant nuolatinį struktūruotą bendradarbiavimą (PESCO) ir Europos gynybos fondo. Dėl naujos struktūros, jos tikslų ir kriterijų dalyvaujančioms šalims tikimasi galutinai sutarti dar šį rudenį.

   Rugsėjo 8 dieną užsienio reikalų ministrai pratęsė diskusijas su ES valstybių kandidačių – Albanijos, Juodkalnijos, Makedonijos, Serbijos, Turkijos – ministrais. Vyko diskusija dėl prevencijos ir kovos prieš radikalizaciją ir smurtinį ekstremizmą.

   Po Gymnich susitikimo vyko susitikimas su Rytų partnerystės šalių užsienio reikalų ministrais, kur apsikeista nuomonėmis dėl praktinių bendradarbiavimo metodų didinant atsparumą ir saugumą ES kaimynystėje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   foto 4.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 28 dieną dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) Maltos sostinėje Valetoje. Susitikime metu svarstyti Turkijos, iššūkių taisyklėmis paremtai tarptautinei tvarkai bei ES globalios užsienio ir saugumo politikos strategijos įgyvendinimo klausimai.

   Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

   Naujienlaiškio prenumerata