Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Darbą pradeda Lietuvos garbės konsulatas Italijos Abrucų regione

Sukurta 2021.01.29 / Atnaujinta 2021.01.29 15:54
  Darbą pradeda Lietuvos garbės konsulatas Italijos Abrucų regione

  Italijoje darbą pradeda Lietuvos garbės konsulas Teramo mieste Maurizio Cocciolito. Jo vadovaujamo garbės konsulato apygarda apims Italijos Abrucų regioną.

  M. Cocciolito yra pianistas, kompozitorius ir dėstytojas, vieno žymiausių Italijoje „I Solisti Aquilani“ orkestro meno vadovas, Alfredo Casella valstybinės konservatorijos L‘Akviloje dėstytojas, Teramo muzikos ir teatro bendrijos prezidentas bei meno vadovas.

  M. Cocciolito eina „I Solisti Aquilani“ asociacijos meno vadovo pareigas. Ši asociacija organizuoja įvairius koncertus užsienio šalyse, tarp jų ir Lietuvoje. Nuo 2007-ųjų jis yra teatrų asociacijos „Feel like Theater“ valdybos narys, nuo 2009-ųjų – Tarptautinio Viduržemio jūros šalių teatro instituto narys, Italijos padalinio įkūrėjas. Nuo 2010-ųjų M. Cocciolito yra Nacionalinio Italijos muzikos komiteto direktorius.

  Naujojo Lietuvos garbės konsulato Teramo mieste steigimas prisidės prie dvišalių Lietuvos ir Italijos santykių stiprinimo, ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo su Abrucų regionu bei taps dar viena svarbia paramos ir pagalbos vieta čia besilankantiems Lietuvos piliečiams ir vietos lietuvių bendruomenei.

  Italijoje yra devyni Lietuvos garbės konsulatai, kuriuose neatlygintinai Lietuvos interesus atstovauja Lietuvos užsienio reikalų ministro paskirti Italijos piliečiai.

  Lietuvos Respublikos garbės konsulatų Italijos Respublikoje kontaktinius duomenis rasite čia: http://it.mfa.lt/it/lt/garbes-konsulai/italijoje

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_3199.jpg

  Lapkričio 10 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Italijos ambasadoriumi Diego Ungaro. Susitikimo metu buvo pasidžiaugta gerais dvišaliais santykiais. L. Linkevičius akcentavo dvišalio ekonominio bendradarbiavimo potencialą, ypač tokiose srityse, kaip informacinių technologijų ir komunikacijų (ICT), gyvybės mokslų bei finansinių technologijų. Sutarta dėl poreikio toliau stiprinti kultūrinį bendradarbiavimą.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

  Rugsėjo 14 dieną Estija, Graikija, Italija, Latvija, Lenkija ir Lietuva Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generaliniam direktoriui ir Branduolinės saugos konvencijos (BSK) šalims išplatino bendrą pareiškimą dėl Baltarusijos atominės elektrinės.

  Daugiašaliai santykiai »

  Lietuvos mokslininkai, dėstytojai, ekspertai, kultūros asmenybės ir veikėjai, kurie ketina priimti kvietimus praleisti tam tikrą laikotarpį Italijos universitetuose ar kultūros įstaigose studijų ar mokslinių tyrimų tikslais, per Italijos kultūros institutą Vilniuje gali kreiptis į Italijos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministeriją paramos tiek kultūrinių, tiek mokslinių misijų finansavimui.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC (1008)1.JPG

  Liepos 23 dieną Pietų Italijoje esančiame Apulijos regione Lietuvos ambasadorius Italijoje Ričardas Šlepavičius aplankė NATO oro policijos misijoje dalyvausiančius italų karius. Tai bus jau ketvirtoji Italijos misija Baltijos valstybėse.

  NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »
  Italija3.jpg

  Birželio 2 dieną ministras Linas Linkevičius pasveikino Italijos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministrą Luigi Di Maio ir šios valstybės žmones nacionalinės šventės – Respublikos dienos – proga.

  Dvišaliai santykiai »