Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ankaroje vyksta Lietuvos ambasadorių regioninis susitikimas

Sukurta 2019.10.11 / Atnaujinta 2019.10.11 14:38
  Ankaroje vyksta Lietuvos ambasadorių regioninis susitikimas

  Spalio 10-12 dienomis Ankaroje, Turkijoje, vyksta Lietuvos ambasadorių regioninis susitikimas, kuriame aptariama geopolitinė situacija Juodosios jūros regione, užsienio politikos įvykiai, vertinami Lietuvos interesai ir bendradarbiavimo galimybės šiame regione.

  Nemažas dėmesys skiriamas Turkijos užsienio politikai, interesams bei įtakai regione, santykiams su Europos Sąjunga, Ukraina, Rusija, taip pat saugumo ir taikos užtikrinimui Turkijos kaimynystėje.

  Suvažiavimo metu Lietuvos delegacija, vadovaujama užsienio reikalų viceministro Nerio Germano, taip pat susitiko su Turkijos užsienio reikalų viceministru Faruku Kaymakciu, kuris pristatė Turkijos požiūrį į situaciją Sirijoje, bendradarbiavimą su kitomis Juodosios jūros regiono šalimis, Turkijos ir Europos Sąjungos santykius. Lietuvos ir Turkijos užsienio reikalų viceministrai taip pat aptarė ir dvišalius santykius bei bendradarbiavimą.

  Taip pat vyko susitikimai su Turkijos valstybinių ir visuomeninių organizacijų atstovais, kuriuose dėmesys skirtas regioniniam ekonominiam bendradarbiavimui, tautinių mažumų ir Krymo totorių klausimams.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Auswaertiges Amtphotothek - 2.jpg

  Rugpjūčio 27-28 dienomis Berlyne vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime buvo aptartos ES ir Rusijos santykių perspektyvos bei būdai sumažinti įtampą rytinėje Viduržemio jūros dalyje.

  Daugiašaliai santykiai »

  Liepos 17 dieną, dėl padėties šiauriniame Armėnijos ir Azerbaidžano pasienyje, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Armėnijos užsienio reikalų ministru Zohrab Mnatsakanyan ir Azerbaidžano užsienio reikalų ministru Jeyhun Bayramov.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

  Kovo 5-6 dienomis  ministras Linas Linkevičius Zagrebe (Kroatijoje) dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) ir neeiliniame ES Užsienio reikalų tarybos posėdyje. Gymnich susitikime ministrai aptars ES politiką Rusijos ir Turkijos atžvilgiu. 

  Daugiašaliai santykiai »
  111.JPG

  Vasario 25 dieną Ankaroje vyko Turkijos žurnalistų asociacijos organizuota diskusija apie dezinformaciją. Lietuvos ir Turkijos žurnalistai pasidalino savo patirtimi apie dezinformacijos ir klaidingų žinių plitimą bei būdais su tuo kovoti.

  Atstovybių naujienos »
  DSC_5278.jpg

  Sausio 31 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su Turkijos prekybos ministre Ruhsar Pekcan. Susitikime aptarti dvišaliai ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo klausimai, galimybės stiprinti bendradarbiavimą aukštųjų technologijų ir gyvybės mokslų srityse.

  Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
  muge-.jpg

  Lietuvos ambasados Turkijoje kolektyvas kartu su lietuvių bendruomenės atstovais gruodžio 1 dieną Ankaroje dalyvavo tradicinėje kalėdinėje mugėje.

  Atstovybių naujienos »