Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė J. Raguckienė įteikė skiriamuosius raštus Juodkalnijos prezidentui

Sukurta 2020.07.10 / Atnaujinta 2020.07.10 13:31
   Ambasadorė J. Raguckienė įteikė skiriamuosius raštus Juodkalnijos prezidentui
   Ambasadorė J. Raguckienė įteikė skiriamuosius raštus Juodkalnijos prezidentui

   Liepos 10 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Podgoricoje įteikė skiriamuosius raštus Juodkalnijos prezidentui Milo Džiukanovičiui.

   Po ceremonijos vykusio pokalbio metu aptartos dvišalių ryšių stiprinimo galimybės ekonomikos, kultūros, švietimo ir mokslo srityse, bendradarbiavimas Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje.

   J. Raguckienė pažymėjo, kad Lietuva tvirtai ir nuosekliai remia Juodkalnijos narystės Europos Sąjungoje siekius ir yra pasirengusi pasidalyti savo sukaupta patirtimi. Ji džiaugėsi pastaraisiais metais intensyvėjančiais dvišaliais ryšiais – tarpparlamentiniu, ministerijų ir kitų institucijų lygiu, šiemet Lietuvoje vykusiais Juodkalnijos užsienio reikalų ministro ir prezidento vizitais. J. Raguckienė ir M. Džiukanovičius taip pat aptarė epidemiologinę padėtį ir jos sukeltus iššūkius.

   Juodkalnijos prezidentas patvirtino, kad narystė ES lieka svarbiausiu Juodkalnijos prioritetu ir padėkojo Lietuvai už paramą regiono integraciniams siekiams.

   Lietuva ir Juodkalnija diplomatinius santykius užmezgė 2006 metų liepos 18 dieną. J. Raguckienė yra ketvirtoji Lietuvos ambasadorė Juodkalnijai, reziduoja Kroatijos sostinėje Zagrebe.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_8515.jpg

   Vasario 20 dieną Vilniuje vyko ministro Lino Linkevičiaus ir Juodkalnijos užsienio reikalų ministro Srdžano Darmanovičiaus susitikimas. Ministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, Juodkalnijos narystės Europos Sąjungoje (ES) siekius, situaciją Vakarų Balkanuose, aktualius regioninio saugumo ir bendradarbiavimo klausimus.

   Dvišaliai santykiai »

   Vasario 20 dieną Lietuvoje lankysis Juodkalnijos užsienio reikalų ministras Srdžanas Darmanovičius. Susitikimo su ministru Linu Linkevičiumi metu bus aptariamas Lietuvos ir Juodkalnijos dvišalis bendradarbiavimas, Juodkalnijos pažanga derybose dėl narystės Europos Sąjungoje, situacija Vakarų Balkanuose, regioninio saugumo ir bendradarbiavimo NATO klausimai.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_0547.jpg

   Lapkričio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su naujuoju Juodkalnijos ambasadoriumi Lietuvai daktaru Budimiru Šegrtu, kuris atvyko įteikti skiriamųjų raštų Prezidentui Gitanui Nausėdai.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »