Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė I. Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos gynybos ministru

Sukurta 2019.10.16 / Atnaujinta 2019.10.16 10:19
   Ambasadorė I. Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos gynybos ministru
   Ambasadorė I. Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos gynybos ministru
   Ambasadorė I. Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos gynybos ministru

   Spalio 15 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos Gynybos ministru Davidu Tonoyanu. Susitikimo metu ambasadorė pažymėjo, kad Lietuva suinteresuota stiprinti santykius su Armėnija, remia demokratinių reformų įgyvendinimą, yra pasirengusi dalintis gerąja patirtimi įvairiose srityse.

   Kalbant apie Lietuvos ir Armėnijos ryšius gynybos ir saugumo srityje, akcentuotas ilgametis pozityvus bendradarbiavimas tiek dvišaliame, tiek daugiašaliuose Europos Sąjungos ir NATO formatuose. Atskirai išskirtas bendradarbiavimas tokiose srityse kaip karo medicina, puskarininkių rengimas, anglų kalbos mokymai, aptartas šiuo metu vykstantis struktūruotų konsultacijų dėl tolesnių ilgalaikių Rytų partnerystės tikslų procesas bei galimybė stiprinti saugumo dimensiją šios politikos rėmuose.

   Susitikime taip pat dalyvavo naujai paskirtas, Sakartvele reziduojantis Lietuvos gynybos atašė Armėnijai, plk. ltn. Nerijus Tamošaitis.

   Armėnijos Gynybos ministras D. Tonoyanas išreiškė norą toliau stiprinti bendradarbiavimą su Lietuva, pabrėžė reguliaraus abiejų šalių gynybos ministrų dialogo svarbą, interesą dalyvauti ES misijose ir operacijose bei glaudesnio regioninio bendradarbiavimo poreikį.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Liepos 17 dieną, dėl padėties šiauriniame Armėnijos ir Azerbaidžano pasienyje, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Armėnijos užsienio reikalų ministru Zohrab Mnatsakanyan ir Azerbaidžano užsienio reikalų ministru Jeyhun Bayramov.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   104736094_3152670181476748_3328175395725213093_n.jpg

   Birželio 19 dieną iš Zoknių oro uosto Šiauliuose į Jerevaną (Armėnijoje) išvyko vienuolikos specialistų savanorių komanda, kuri padės su itin rimtais iššūkiais dėl pandemijos susiduriančiai šaliai. Lietuvos specialistai dalinsis įgūdžiais gydant ir slaugant COVID-19 sergančius ligonius bei patirtimi valdant viruso sukeltą ekstremalią situaciją.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_4550.jpg

   Gegužės 14 dieną iš Lietuvos į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išvyksta Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   Susitikimas mokykloje su mokiniais.jpg

   Lietuvos ambasadorė Inga Stanytė-Toločkienė Armėnijos Širako provincijoje aplankė Artiko miesto 8-ąją pagrindinę mokyklą, prie kurios atstatymo po 1988 metais įvykusio žemės drebėjimo prisidėjo lietuviai. Didelė dalis miesto naujai pastatyta statybininkų iš Lietuvos, šiuo tikslu specialiai įsteigus „Lietarmėnstatybos” įmonę.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   Social Affairs.jpg

   Sausio 21 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitikime su Armėnijos darbo ir socialinių reikalų ministre Zaruhi Batoyan aptarė bendradarbiavimo planus darbo ir socialinės politikos formavimo ir įgyvendinimo klausimais.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   DPM 12-16.JPG

   Gruodžio 16 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos ministro pirmininko pavaduotoju Mheru Grigoryanu.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »