Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė I. Marčiulionytė atsisveikino su Šandongo provincija

Sukurta 2020.07.24 / Atnaujinta 2020.07.24 14:44

Liepos 23 dieną kadenciją baigianti Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė su atsisveikinimo vizitu lankėsi Šandongo provincijos sostinėje Džinane.

Susitikime su provincijos vicegubernatore Ren Airong pasidžiaugta gerais Lietuvos ir Šandongo provincijos santykiais. Lietuvos santykiai su Šandongo provincija yra vieni iš labiausiai išplėtotų santykių su Kinijos provincijomis – Birštonas, Utenos rajonas ir Klaipėda yra susigiminiavę su trimis Šandongo miestais. Šioje provincijoje lankėsi aukšti Lietuvos pareigūnai, surengta nemažai Lietuvos pristatymo renginių, čia gastroliavo Lietuvos teatrai, koncertavo Lietuvos atlikėjai.

Šandongo mokslų akademijos Lazerių institutas labai domisi bendradarbiavimo su Lietuvos lazerių specialistais  galimybėmis. Jų kvietimu, ambasadorė apsilankė Lazerių institute ir Džinano aukštųjų technologijų zonoje.

Šandongo sostinėje ambasadorė atidarė Birštono skverą, projektą jam parengė Birštono dizaineriai. Analogišką Džinano skverą ketinama įrengti Birštone.

100 mln. gyventoju turinti Šandongo provincija – viena ekonomiškai stipriausių ir sparčiausiai besivystančių Kinijos provincijų.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Šiandien, kovo 23 dieną, į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Kinijos ambasadorius Lietuvoje išreikšti protestą dėl parlamentarės Dovilės Šakalienės bei Europos Sąjungos (ES) institucijų ir žmogaus teises Kinijoje ginančių asmenų iš ES valstybių narių įtraukimo į Kinijos sankcijų sąrašus.