Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Airijoje vyko Lietuvos mokslininkų partnerysčių renginys „Horizontas 2020“

Sukurta 2019.11.21 / Atnaujinta 2019.11.21 16:27
  Airijoje vyko Lietuvos mokslininkų partnerysčių renginys „Horizontas 2020“

  Lapkričio 19 dieną Dubline (Airijoje) vyko pirmasis Lietuvos ir Airijos mokslininkų partnerysčių paieškos renginys „Horizontas 2020“ informacinių technologijų ir sveikatos mokslų srityse. Renginį organizavo Lietuvos mokslo ir inovacijų ryšių ir kompetencijos biuro Briuselyje LINO ir  Lietuvos ambasada Airijoje kartu su svarbiausiomis airių mokslo ir verslo agentūromis „Science Foundation Ireland“ ir „Enterprise Ireland“.

  Renginyje aptarti abiejų šalių moksliniai ryšiai, bendradarbiavimas Europos Sąjungos mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų mokslo srityse ir bendrų projektų, ypač „Horizontas 2020“ programoje,  galimybės.  

  Ambasadorius Egidijus Meilūnas paragino išnaudoti šią istorinę  progą užmezgant ryšius, kurie duotų postūmį naujiems moksliniams pasiekimams.  

  Dirbtinio intelekto, robotikos,  fotonikos, IT medicininėje diagnostikoje ir gydyme  mokslininkų ir tyrėjų iš Vilniaus, Klaipėdos, Kauno technologijos ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetų, Inovatyvios medicinos centro, Panevėžio kolegijos, Fizinių ir technologijos mokslo centro prisistatymai, kviečiantys suvienyti atstovaujamų institucijų potencialą, burtis į konsorciumus  ir į kitokias partnerystes ir lengviau bei kokybiškiau įgyvendinti mokslines  idėjas ir tyrimus, o taip pat kartu vykdyti projektus, sulaukė ne tik gausiai susirinkusių airių mokslininkų ir tyrėjų, bet ir Airijos agentūrų palaikymo.

  Aukštųjų mokyklų arba valstybinių mokslinių tyrimų institutų mokslininkams ir tyrėjams taip pat buvo surengti papildomi vizitai į prestižinius Airijos mokslinių tyrimų centrus AMBER ir Conway, kur jie galėjo ne tik išsamiai susipažinti su vykdomomis tyrimų programomis, institutų interesais, bet ir užmegzti tiesioginius ryšius.