Užsienio reikalų ministro vizitas Brazilijoje Užsienio reikalų ministro vizitas Brazilijoje
  Lietuvos ir Turkijos užsienio reikalų ministrai aptarė saugumo klausimus, dvišalių santykių stiprinimą Lietuvos ir Turkijos užsienio reikalų ministrai aptarė saugumo klausimus, dvišalių santykių stiprinimą
  Užsienio reikalų ministras padėkojo Italijos ir Lenkijos kariams už Baltijos valstybių oro erdvės saugojimą Užsienio reikalų ministras padėkojo Italijos ir Lenkijos kariams už Baltijos valstybių oro erdvės saugojimą
  Asmens tapatybės kortelės Lietuvos piliečiams bus išduodamos ir užsienyje Asmens tapatybės kortelės Lietuvos piliečiams bus išduodamos ir užsienyje
  Lietuvos URM pareiškimas dėl Krymo Lietuvos URM pareiškimas dėl Krymo
  • RSS Lietuva ieškos būdų kaip prisidėti prie ES ir tarptautinės bendruomenės pastangų sprendžiant nelegalios migracijos problemą Įkelta2015.04.20

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 20 dieną Liuksemburge dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje. Tarybos darbotvarkę pakoregavo savaitgalį įvykusi tragedija Viduržemio jūroje, kur apvirtus laivui žuvo keli šimtai pabėgėlių, vykusių į Europą.

   Tarybos metu Lietuvos užsienio reikalų ministras pabrėžė: „Tai, kas vyksta prie Lampedūzos krantų, yra didelė drama. Vien šiemet jau nuskendo tiek žmonių, kiek per Titaniko katastrofą. Tarptautiniai nusikaltėliai, prekeivai žmonėmis vykdo nusikaltimus žmogiškumui. Svarbu ne tik užtikrinti pagalbos teikimą nelaimėje atsidūrusiems pabėgėliams, bet dar svarbiau kovoti su tais, kurie rizikuoja žmonių gyvybėmis nelegaliai gabenant pabėgėlius. Siekiant išvengti migrantų, teisingiau pasakius, karo aukų antplūdžio, nepakanka vien tik saugoti savo sienas. Turime kovoti su priežastimis, o jos šiuo metu yra Libijos teritorijoje. Būtinas visų tarptautinių institucijų įsitraukimas. Manome, kad šį klausimą būtina aptarti JT Saugumo Taryboje“.

   Europos Sąjunga »
  • IMG_0471.JPG Lietuvos ir Liuksemburgo UR ministrai aptarė būsimą Liuksemburgo pirmininkavimą ES, saugumo politikos ir Rytų kaimynystės klausimus Įkelta2015.04.17

   Liuksemburge balandžio 17 dieną vykusiame Lietuvos ir Liuksemburgo užsienio reikalų ministrų Lino Linkevičiaus ir Jeano Asselborno susitikime aptarta dvišalių santykių plėtra, agresija prieš Ukrainą, ES santykiai su Rusija, Rytų kaimynystės bei informacinio saugumo klausimai.

   Dvišaliai santykiai »
  • Amerikos atstovė patvirtino praktinę paramą Lietuvos gynybos pajėgumų stiprinimui Įkelta2015.04.17

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 16 d. susitikime su Jungtinių Amerikos Valstijų Valstybės sekretoriaus pavaduotoja ginklų kontrolės ir tarptautinio saugumo klausimais Rose Gottemoeller aptarė Europos saugumo aktualijas.

   Dvišaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
  • _MG_0039.jpg Lietuvos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai aptarė dvišalę partnerystę, atsaką į naujas grėsmes Europoje Įkelta2015.04.16

   Vilniuje balandžio 16 dieną vykusiame Lietuvos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų Lino Linkevičiaus ir Franko - Walterio Steinmeierio susitikime aptartas dvišalės partnerystės stiprinimas, ginkluota agresija prieš Ukrainą, santykiai su Rusija, Rytų kaimynystės, energetinio ir informacinio saugumo klausimai.

   Dvišaliai santykiai » Naujienos »
  • _MG_0008.jpg Naujajam Kinijos ambasadoriui pabrėžta ekonominių ryšių svarba Įkelta2015.04.15

   Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas balandžio 15 d. susitiko su naujuoju Kinijos ambasadoriumi Lietuvoje Wei Ruixingu.

   Viceministras N. Germanas pažymėjo, kad dvišaliams ryšiams ir iniciatyvoms skatinti labai svarbus aukščiausio lygio dialogas ir žmogiškųjų kontaktų plėtra, ypač jaunimo bendradarbiavimas. Lietuva ir Kinija balandžio mėnesio pabaigoje planuoja pasirašyti susitarimą dėl aukštojo mokslo kvalifikacijų lygiavertiškumo ir pripažinimo. Tikimasi, kad tai paskatins jaunimo mainus. Susitikime taip pat buvo aptartas regioninis Kinijos ir šešiolikos Centrinės bei Rytų Europos valstybių bendradarbiavimo formatas (Kinija+16), kuris yra puiki platforma bendradarbiauti transporto, infrastruktūros, bankų sektoriaus, žemės ūkio, švietimo ir kitose srityse.

   Dvišaliai santykiai »
  • _MG_0014.jpg Užsienio reikalų ministerijoje įvyko Ekonominės diplomatijos tarybos posėdis Įkelta2015.04.15

   Užsienio reikalų ministerijoje balandžio 15 d. surengtame Ekonominės diplomatijos tarybos posėdyje diskutuota apie Lietuvos ekonominio atstovavimo užsienyje efektyvumo didinimą bei jo optimizavimą, aptarti Lietuvos Respublikos valstybės pareigūnų vizitai, įvykę kartu su verslo misijomis bei  ambasadų veikla ekonomikos srityje. Tarybai buvo pristatyti jai pavaldžios darbo grupės veiklos rezultatai  bei ateities planai.

   Ekonominiai santykiai » Naujienos »
  • _MG_0175.jpg Lietuvos diplomatijos vadovas padėkojo Japonijai už paramą siekiant narystės EBPO Įkelta2015.04.15

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 15 d. susitikime su Japonijos užsienio reikalų viceministru Kentaro Sonoura padėkojo už Japonijos paramą Lietuvai siekiant narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) ir pažymėjo, kad Lietuva yra pasirengusi abipusiai naudingam bendradarbiavimui EBPO. Ministras pristatė Lietuvos pirmininkavimo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai gegužės mėn. prioritetus ir pakvietė Japonijos užsienio reikalų ministrą dalyvauti Lietuvos rengiamuose debatuose apie žurnalistų  saugumą.

   Dvišaliai santykiai » Naujienos »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata

  Twitter srautas